Hakkımızda

Savunma sanayiinin geliştirilmesi için genel strateji ve ilkeler doğrultusunda milli ekonomimize ve ülkemiz sınır güvenliğine katkı sağlayacak AR-GE çalışmaları yapmaktayız.

Türk Silahlı Kuvvetleri için Stratejik Hedef Planına ve Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü için İçişleri Bakanlığı’nın güvenlik önceliklerine göre temini gerekli olan modern silah, araç ve gereçlerin yurt içinde üretimi için altyapımızı oluşturduk, ivedilikle tedarik edilmesi istenen ürünleri ise gerektiğinde yurt dışından tedariki hususunda savunma sanayi ürünleri üretimi yapan fabrikalarla konsorsiyum anlaşmalarımızı yaptık.  

Kamu ve özel sektörün yabancı sermaye ve teknoloji katkısı ile savunmaya yönelik üretim tesisleri kurma imkânlarını uzun bir süre araştırdık. Projelerimizi faaliyete geçirmek için gerekli donanım ve üretim planlarını hazırladık. Ülkemiz sınır güvenliği ve milli ekonomimize katkı sağlayacak AR-GE çalışmalarını yaptığımız projelerimizi gerektiğinde devletimizin iştiraki ile takip ediyor olacağız.

Yaptığımız çalışma ve araştırmalar neticesinde modern silah, araç ve gereçlerin tedarik edilmesi, üretilmesi, modernize edilmesi, geliştirilmesi, prototip imalî, uzun vadeli tedarik ve üretim konuları ile diğer stratejik konularda Savunma Sanayii Başkanlığımızın uygun görüşleri ile takip ediyor olacağız.   

Savunma sanayi ürünleri ihracatına yönelik olarak, milli ekonomimize katkı sağlayacak AR-GE çalışmalarımız, ATUTCO Savunma Sanayi bünyesinde titizlikle hız kesmeden devam etmektedir.